Aktív és folyamatos intézményközi kapcsolat kialakítása és megerősítése választott együttműködési területen

A foglalkozás (rendezvény) címe: 1. Kézműves foglalkozás – Egyházaskozár - csipeszlepke
Dátum: 2014. május 10-12.
Időtartam: 60 perc
Megvalósító intézmény neve: Csongrád és Térsége Galli János Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Szent László Általános Iskolája
Társintézmény neve: Batsányi János Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium
Foglalkozás vezetője: Györgyiné Felföldi Éva
Tevékenység célja: Kézügyesség és finommotorika fejlesztése, ízlésformálás.
Szervezeti forma: Egyéni munka.
Felhasznált anyagok, eszközök: Dekorgumi, arany- és piros glitter toll, facsipesz, ragasztó, olló.

A tevékenység menete:

1. Beszélgetés a lakás díszítéséről. A meglévő ismeretek feltárása, összevetése, kibővítése. Hogyan lehet díszíteni a lakást egy kis kézügyességgel? Milyen másféle díszítési eljárás lehet még?
2. Mintadarab bemutatása.
3. A munka fázisainak megbeszélése, bemutatása.
4. Balesetveszélyes eszköz használatának megbeszélése, figyelem felhívása.
5. Dekorgumi, facsipesz, eszköz (olló) meglétének ellenőrzése.
6. A lepke részeinek kidarabolása.
7. A minta alapján a kidarabolt részek rögzítése a facsipeszre.
8. A lepke díszítése a glitter tollal.
9. A kész munkák összehasonlítása, értékelése, esetleges hibák megbeszélése, javítása.