Aktív és folyamatos intézményközi kapcsolat kialakítása és megerősítése választott együttműködési területen

A foglalkozás (rendezvény) címe: A víz védelme és vizsgálata
Dátum:2014.05.11.
Időtartam:45 perc
Megvalósító intézmény neve: Csongrád és Térsége Galli János Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Szent László Általános Iskolája
Társintézmény neve: Batsányi János Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium
Foglalkozás vezetője: Forgóné Balogh Erika, Baricsné Kapus Éva
Tevékenység célja: A víz védelme, szennyezése, természetes vizeink tisztasága, takarékosság az édesvízzel, a víz tulajdonságai.
Szervezeti forma: beszélgetés, csoport munka, mintavétel, mobillabor használata
Felhasznált anyagok, eszközök: előzetes mintagyűjtés: különböző helyekről vízminták, mobil labor.

A tevékenység menete:

1. A vízminták begyűjtése
2. A vízminták vizsgálata: tisztasága, keménysége, ásványi anyag tartalma, a mikroszkóppal látható élőlények a vízben.
3. Beszélgetés a vízzel való takarékosságról, vízszennyezésről, természetes vizeink tisztaságáról és védelméről.
4. Mit tehet egy általános iskolás gyerek az „ügy” érdekében?