Helyszín: Felgyő, Grow Palánta Kft.

Résztvevők: 40 fő diák, 4 fő kísérővel a két intézményből

Időpont: 2014. december 11.

A pályaválasztás, iskolaválasztás előtt álló tanulókkal látogatást tettünk Közép-Kelet-Európa legnagyobb, s legkorszerűbb palánta előállító üzemében, mely hatalmas üvegház-komplexum.

Reggel indult az autóbusz a csongrádi diákokkal Felgyőre, majd kicsit később ide érkeztek a csanyteleki tanulók is kísérőikkel.

A palántanevelő előkészítő csarnokában a vállalat képviselője tartott a gyerekeknek egy rövid balesetvédelmi oktatást, elmondta az üzem területén számukra fontos biztonságtechnikai előírásokat, majd érdekes előadást tartott a tanulóknak a Grow Group Palánta Kft történetéről, fejlődéséről, tevékenységéről.

Az ismertető után a tanulók kísérő segítségével az üzem szinte teljes területét bejárták, megtekintették a különféle munkafolyamatokat, az üzem technikai felszereltségét, működését.

Megfigyelhették a tápkockás, tálcás, kőzetgyapotos zöldségpalánta előállításának korszerű módját, a termesztés menetét, fázisait, az előállítás helyszíneit.

A másfél órás üzemlátogatáson a sok érdekes látnivalón túl a tanulók választ kaptak felmerülő kérdéseikre is.