ISKOLÁN KÍVÜLI TANULMÁNYI, KULTURÁLIS ÉS SZABADIDŐS PROGRAMOK SZERVEZÉSE, KULTURÁLIS RENDEZVÉNYEKEN VALÓ RÉSZVÉTEL BIZTOSÍTÁSA

TEMATIKA

A foglalkozás (rendezvény) címe: Ki miben ügyes?
Dátum: 2014. június 06.
Id
Megvalósító intézmény neve: Csongrád és Térsége Galli János Általános Iskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Szent László Általános Iskolája
Társintézmény neve: Batsányi János Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium

Foglalkozás vezetője: Györgyiné Felföldi Éva
Segítő pedagógus: -
Tevékenység célja: Tolerancia, kézügyesség, szépérzék, együttműködési készség, empátia készség fejlesztése.
Szervezeti forma: Páros munka, egyéni munka.
Felhasznált anyagok, eszközök: A/4-es méretű színes fénymásoló papír, olló, ragasztó, sniccer, dekorgumi, pipatisztító pálcika, facsipesz, fekete alkoholos filc, műanyag zsineg, spárga, gipsz, gombfesték, ecset, befőttes üveg, foszforeszkáló dekorfesték, mozgó szem, mágnes.

A tevékenység menete:

I. 1215-kor: Gyülekező a csanyteleki Szent László Ált. Iskola technika termében.

II. 1230-1430-ig:
Tájékoztató a foglalkozás menetéről. Tanulók 5 csoportra osztása.
1. csoport: Üvegmécse festése foszforeszkáló festékkel.
2. csoport: Gipsz hűtőmágnes festése.
3. csoport: Lepke szekrénydísz darabolása, ragasztása színes dekorgumiból.
4.csoport: Katica függönycsipesz darabolása, ragasztása fénymásoló papírból
5. csoport: Makramé kulcstartó fonása műanyag zsinegből.

III. A csoportok forgószínpad szerűen készítik el a munkadarabokat. Amint kész valaki a munkadarabjával, megy át a másik asztalhoz, és ott újabb munkadarabot készíthet.

IV. A diákok dolgozhatnak egyénileg, és párosával is, attól függően, hogy milyen segítség szükséges 1-1 tárgy elkészítéséhez.

V. A foglalkozás végén az elkészített munkadarabokat értékeljük, megbeszéljük a hibákat, és azok javítási lehetőségeit.

VI. 1435 órakor: Elbúcsúzás, és a csongrádi diákok hazautazása a Batsányi János Gimnáziumba.